תקלות נפוצות ברכב בקיץ

 
באופן כללי, עונת הקיץ נחשבת לעונה נוחה יותר עבור כלי הרכב בישראל. הסיבה לכך היא כמובן שמאחר שלא יורד גשם - אין סכנה של כבישים חלקים, ותנאי הראות לנהיגה הם הרבה יותר טובים. זה כמובן נכון מאד, אבל כדאי לזכור שהחום הכבד עלול להביא עימו לסוג אחר של תקלות ברכב.

חובה להיות ערניים לנושא משום שבשעת הצורך - תפנו את הרכב שלכם לטיפול מתאים ותשמרו על התקינות שלו. תקלה שלא תטופל בזמן - עלולה לגרום למעשה לנזק בלתי הפיך לרכב ולהשבתה שלו.
 

כל התקלות וכל הטיפולים האפשריים

 
  • תקלה במערכות הקירור - מערכת הקירור מונעת בעצם מהמנוע של הרכב להגיע לעומס יתר ולגרום לחום מוגזם מידי. כמובן שבאופן טבעי, כאשר בחוץ שוררים תנאי חום כבדים יותר, מערכת הקירור של הרכב עומדת בפני אתגר גבוה הרבהיותר. הדבר במיוחד נכון משום שבקיץ גם יש נטייה לנסיעות ארוכות יותר לחופשות וטיולים. העומס על מערכת הקירור עלול להביא להשבתה שלה ומכאן לתקלה ברכב. איך מונעים זאת? קודם כל כדאי לקחת את הרכב למוסך אם רואים שמתחילות להיות בעיות. אפשר גם לבצע בדיקות מקדימות ולוודא שהמערכת תקינה, וכמובן אם יש בעיה – לטפל בה מיד במוסך מקצועי.
  • בעיה בגיר - מאחר שבקיץ יש נסיעות ארוכות ותכופות יותר, מערכת ההילוכים ברכב נכנסת לפעולה לתקופות ארוכות. שימוש ממושך במערכת ההילוכים עלול להוביל לעתים לבעיות - במיוחד אם מתחילים לנסוע למקומות הרריים שדורשים מהרכב יותר עבודה עם ההילוכים. לכן, נדרש לעתים שיפוץ גירים אוטומטיים בכדי שהם יתפקדו היטב. חשוב לציין שמדובר ספציפית על שיפוץ גירים אוטומטיים, משום שגיר ידני מתמודד היטב לרוב עם תנאי השטח ההרריים בצפון או דרום הארץ - בעוד שעובר גיר אוטומטי זה יותר מאתגר. אפשר לפנות למוסך שמציע שירותי שיפוץ גירים אוטומטיים לפני הנסיעות שלכם, אם ידוע לכם שמדובר על גיר שדורש תיקון, וכמובן שאם יש בעיה בזמן אמת פונים במהירות למוסך לקבלת טיפול דחוף.

  • בעיות בצמיגים - בעיה אחרת שנפוצה בקיץ קשורה לצמיגים. הסיבה לכך היא שתנאי החום והיובש בחלק מאזורי הארץ, עלולים לגרום להופעה של סדקים בצמיגים. סדקים בצמיגים הם מסוכנים מאד, כי הם עלולים להוביל לתקר ואף לקרע בצמיד שלא יהיה ניתן לתקן אותו. לכן דווקא בקיץ הרבה יותר מאשר בחורף, חובה לשים לב למצב הצמיגים .שימו לב שהם תמיד עם לחץ האוויר המתאים והימנעו מלחץ גבוה או נמוך מידי, ובצעו מעקב שבועי אחרי מצב הצמיגים וראו שאין בהם הופעה של סדקים.
 
 

גירים 2000 יטפלו בכם היטב

 
אם אתם מחפשים מוסך בחולון שיציע לכם שירות מקצועי של שיפוץ גירים אוטומטיים וטיפולים נוספים לרכב שלכם בקיץ, בחורף ובכל עונה - פנו כבר עכשיו לגירים 2000. אנחנו מוסך מורשה אשר מתמחה בטיפול בגירים לרכב, וכן בטיפולי מכונאות וטיפולי 10000 לרכב. צרו אתנו קשר דרך האתר או בטלפון.