סוגי תיבת הילוכים

 
כולנו מכירים את שני סוגי תיבות ההילוכים: גיר ידני וגיר אוטומטי. עבור מרבית האנשים, ההבדל בין שני סוגי גירים אלו מסתכם בדוושת המצמד (הקלאץ'):
בגיר ידני היא נמצאת ובגיר אוטומטי לא. אולם ההבדלים בין שני סוגי הגירים הללו הם רבים ומורכבים יותר, והשפעתם על הנהיגה באה לידי ביטוי ביותר מאופן אחד.
 

מדוע אנו זקוקים לגיר ברכב?

 
 
תיבת הילוכים
 
 
 
לכל מנוע רכב יש תחום אופטימלי של סל"ד (סיבובים לדקה) – תחום שבו המנוע עובד בתפוקתו האופטימלית. אם המנוע יגיע לקצה תחום כלשהו של סל"ד, עלול להיגרם לו נזק בלתי הפיך. תיבת ההילוכים (הגיר) מבטיחה מעבר חלק בין תחומי הסל"ד השונים, ושומרת על המנוע בתחום הסל"ד האופטימלי במהירויות הנסיעה השונות. למעשה, הגיר מאפשר לשנותאת היחס בין המהירויות לבין עוצמת המומנט של המנוע וההתקן המונע שברכב, ולהתגבר על ההתנגדות שמפעיל ההתקן המונע על המנוע.
 
 
 
 

הגיר הידני

 
במכוניות עם גיר ידני החלפת ההילוכים נעשית על ידי הנהג, באמצעות הזזה ידנית של מוט ההילוכים ולחיצה על דוושת המצמד. המצמד ממוקם בין המנוע לתיבת הגיר, והוא מורכב משתי דסקיות שמוצמדות זו לזו. לחיצה על המצמד מפרידה בין שתי הדסקיות וקוטעת את התנועה הסיבובית מהמנוע, דרך תיבת הגיר ועד לגלגלי הרכב. המצמד נועד לאפשר הפרדה וחיבור הדרגתיים בין המנוע לגלגלים כאשר משנים את מהירויות הנסיעה. כפועל יוצא, לנהג יש גם שליטה גדולה יותר על מהירות הנסיעה.
 

שיפוץ גיר – האלטרנטיבה הטובה לרכב שלך

 
כשהגיר מתקלקל, יש באפשרותנו להחליפו בגיר משומש (מיובא או מקומי) שהוצא מרכבים שפורקו, או לשפצו. אולם גיר מקולקל הוא לא בהכרח גיר שצריך להחליפו בחדש. במקרים רבים שיפוץ גיר הוא האלטרנטיבה העדיפה, שכן ניתן ולהחזיר אותו למצב תקין ובכך לחסוך את העלויות הגבוהות שברכישת גיר חדש מהיבואן או גיר משומש.

אם תבחרו להחליף את הגיר בגיר משומש, לעולם לא תוכלו לדעת מה עבר עליו לפני שהגיע אליכם: מאיזה מכונית נלקח, כמה קילומטראז' הוא צבר, האם עבר תאונה ומי היו הבעלים שלו. לעומת זאת, בשיפוץ גיר אתם יודעים בדיוק מה נכנס לרכב שלכם.

אנו במוסך 2000 תיבות הילוכים אוטומטיים בע"מ, מוסך בחולון, מתמחים בשיפוץ גיר מכל סוג ובכל הרכבים, ונשמח להעניק גם לכם את השירות הטוב והמקצועי ביותר, כדי שתוכלו לנהוג ברכב בטיחותי במאת האחוזים.

הידע והמקצועיות עושים את ההבדל בגלל החשיבות הגדולה שיש לגיר על בטיחות הנסיעה ברכב, שיפוץ גיר חייב להיעשות רק על ידי אנשי מקצוע מומחים לדבר. בשיפוץ גיר חשוב להקפיד על כל פרט ופרט, שכן הטעות הקטנה ביותר עלולה להתפתח לתקלה גדולה בעתיד, שיכולה גם לסכן את בטיחותכם.

אנו במוסך 2000 תיבות הילוכים אוטומטיים בע"מ בחולון מעמידים לרשות לקוחותינו את אנשי המקצוע הטובים והמנוסים ביותר בתחום שיפוצי הגיר, וידע עשיר ונרחב שצברנו לאורך כל שנות פעילותנו. כל לקוחותינו נהנים משירות מקצועי, אמין ובטיחותי, עם אחריות על כל שיפוץ גיר.

אנו מזמינים גם אתכם להצטרף לחוג לקוחותינו המרוצים. צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.
 

תיבת הילוכים רובוטית – שילוב בין גיר ידני לאוטומטי

 
תיבת ההילוכים הרובוטית מאפשרת ליהנות מהיתרונות של הגיר הידני והאוטומטי. זוהי תיבת הילוכים ידנית הפועלת ללא דוושת מצמד. היא כוללת 5 הילוכים קדמיים, אך המעבר ביניהם מתבצע בצורה אוטומטית. המערכת הרובוטית יודעת כיצד להתאים עצמה לתנאי הדרך והיא זו שמשלבת את ההילוך המתאים לפי תנאי הנסיעה. הגיר הרובוטי מחזיר לנהג את השליטה במהירות הנסיעה וגם מאפשר למכונית לחסוך בצריכת הדלק, שכן הוא מאפשר לנצל את הספק כוח המנוע בצורה מרבית.

לפרוים נוספים:היכנסו

למידע נוסף אודות גירים ידניים, אוטומטיים ורובוטים
צרו קשר עם
מוסך 2000 – תיבות הילוכים אוטומטיים בע"מ.