הכן רכבך לחורף

 
הרכבים המודרניים מאפשרים לנו ליהנות מנסיעה איכותית ובטוחה במשך כל ימות השנה. המערכות השונות הפועלות ברכב מסוגלות להתמודד עם תנאי נהיגה לא פשוטים, עומדות באתגרים המורכבים שמציבים חודשי החורף ומאפשרות לנו לנהוג גם בתנאי ראות לא פשוטים. כל זה נכון כמובן כשמדובר במערכות תקינות שעברו בדיקה מקיפה והכנה ייעודית לחורף.

במאמר שלפניכם נסקור את המערכות השונות שצריכות להיבדק לפני שעולים על הרכב בחורף, כשבין היתר נרחיב על שיפוץ גירים, בדיקת אורות, בדיקת בלמים ועוד. קריאה נעימה וחורף יבש, חם ובטיחותי.
 

מערכת הבלמים

 
עקרונית, לנהג הממוצע אין שום דרך לדעת מה מצב הבלמים שלו כאשר הוא נוהג ברכב. גם אם באופן שגרתי הוא מרגיש שהבלמים עושים את עבודתם נאמנה, לא באמת ניתן לצפות מראש כיצד הם יגיבו במצבי חירום. הכבישים הרטובים מהווים אתגר של ממש למערכת הבלמים ודי בתקלה קטנה יחסית, שבמהלך הנהיגה היומיומית לא באה לידי ביטוי באופן מיוחד, כדי לגרום להחלקה על כביש רטוב בזמן בלימת חירום.

לכן מערכת הבלמים היא אחת מהמערכות הראשונות שיש לבדוק במסגרת בדיקת הרכב עם הכניסה לחודשי החורף. בדרך כלל הבדיקה מבוצעת חינם אין כסף במסגרת מבצע "הכן רכבך לחורף".
 

צמיגי הרכב

 
גם אם מערכת הבלמים תקינה ומתפקדת וגם אם מדובר במערכת מתקדמת ויעילה עד מאוד, היא לא תוכל לבצע את מלאכתה כהלכה אם הצמיגים לא ישתפו עמה פעולה. במהלך בדיקת צמיגים יש לאבחן סימנים שונים שיש בהם כדי להעיד על בלאי של הצמיג, כשבין היתר מדובר על סדקים, יובש ניכר, קרעים זעירים ועוד. שימו לב – תפקידם המרכזי של כל אותם חריצים ופסים דקים הוא לנקז את המים שמצטברים על הכביש.

למעשה, ההבדל בין צמיג תקין לבין צמיג שדורש החלפה יכול במקרים מסוימים להפוך להבדל שבין חיים למוות, קחו זאת לתשומת לבכם.
 

מערכת האורות

 
לפי החוק הישראלי, במהלך חודשי החורף חלה חובה להדליק אורות ברכב גם במהלך שעות היום, מכיוון שתנאי הראות במהלך חודשי החורף מאתגרים יותר מתנאי הראות השוררים במהלך הקיץ. במהלך הבדיקה נבדקות הנורות של פנסי הרכב, אך בנוסף מבוצעת גם בדיקה לגופי התאורה שבמקרים מסוימים סובלים מהצטברות של בוץ, לכלוך ואבק, הגורמים לעמעום האורות ולפגיעה בנראות.
 

מערכות נוספות – שיפוץ גירים, החלפת נוזלים ושמנים ועוד

 
מערכות נוספות שיש לבדוק כאשר מבצעים בדיקה לפני החורף הן מערכת החשמל, המגבים, המזגן, הגיר והנוזלים. כל אחת ואחת מהמערכות האלה היא קריטית לשמירה על הבטיחות שלכם במהלך החורף. במקרים מסוימים כאשר מגלים תקלה או בלאי באחת המערכות, אין מנוס מלהחליף את המערכת, כמו למשל כאשר המגבים שחוקים. עם זאת, אם מדובר בשחיקת הגיר, במקרים מסוימים ניתן לבצע שיפוץ גירים וכך לחסוך לא מעט כסף.
 
 
הכן רכבך לחורף
 
 
 
אם אתם מעוניינים לקבל מידע נוסף על שיפוץ גירים ופרטים נוספים בנוגע לבדיקת מערכות הרכב לפני החורף, או שאתם מעוניינים לתאם מועד לבדיקת הרכב, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אנשי המקצוע של מכון "תיבות הילוכים אוטומטיים בע"מ". אנשי המקצוע של המכון מתמחים בעבודות מכונאות לכל סוגי הרכב, שיפוץ גירים אוטומטיים, טיפול 10,000 ועוד. המומחים של המכון זמינים עבורכם בטלפון 03-6500232 וכן בטלפון 050-7729692. כמוכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס "צור קשר" באתר ונציגי המכון יחזרו אליכם בהקדם.