הגיר הרובוטי

 

תיבת ההילוכים הרובוטית היא הפיתוח העדכני והמתקדם ביותר בתחום תיבות ההילוכים ככלל

 
יתכן כי שמעתם לא פעם את המושג "גיר רובוטי", ויתכן אף כי יש לכם גיר שכזה ברכב שלכם – מבלי שתבינו עד תום מה משמעותו של מרכיב זה ברכב, ומה היתרונות השונים של הפיתוח הטכנולוגי העדכני והמתקדם ביותר בתחום תיבות ההילוכים ככלל. ובכן, תיבת גירים רובוטית היא תיבת הילוכים אוטומטית, שמתאפיינת בכך שהיא למעשה משלבת בין תיבת ההילוכים הידנית (ובפועל במנגנון הפעולה שלה היא אכן כזו) לבין נוחות ההפעלה של הגיר האוטומטי.

נסביר: גיר רובוטי מעביר הילוכים באופן אוטומטי בשליטה על ידי מחשב, אך במנגנון שכולל את השימוש במצמד, באופן אוטומטי לחלוטין עם מחשב (הרובוט) השולט על הכנסת המצמד לפעולה ועל החלפת ההילוכים בפועל. בדרך כלל בגירים רובוטיים תהיה גם אפשרות של העברת הילוכים ידנית, אך ככלל מדובר בתיבת הילוכים שמנטרלת את חוסר הנוחות של תיבת ההילוכים הידנית, ומאפשרת לנו ליהנות ברכב מחסכוניות הדלקו מעוצמת הנסיעה האיכותית של תיבת ההילוכים הידנית גם יחד.
 

מהם שימושיו של הגיר הרובוטי, מהם יתרונותיו ומהם סוגי הרכבים הנפוצים ביותר בהם הוא קיים?

 
  • שימושים – שימושיה של תיבת הילוכים רובוטית הם כאמור שימושים שקשורים להגברת הנוחות והיעילות של הנסיעה. למעשה בפעולתו מפעיל גיר רובוטי מצמד כפול – נכנס לפעולה על ידי שליטה איכותית של המערכת הרובוטית, מעביר את ההילוך בצורה חלקה ואיכותית בהתאם למהירות הנסיעה, ובצורה הגיונית יותר שמתאימה יותר לתנאי הנסיעה מאשר הגיר האוטומטי הקלאסי.
  • יתרונות – היתרונות של הגיר הרובוטי קשורים במידה רבה ליתרונות של הגיר הידני לעומת הגיר האוטומטי – חסכוניות בדלק, נסיעה איכותית ומתאימה לתנאי השטח השונים (פקקים מול כביש מהיר), זיהום אוויר מופחת לעומת תיבת ההילוכים האוטומטית, עלות הרכבה ותיקונים נמוכה באופן ממוצע מתיבות הילוכים אחרות, וכמובן שגם ניצול היתרון העיקרי של גיר אוטומטי – נטרול הצורך בהפעלת הקלאץ' ברגל שמאל בזמני פקקים ובנסיעה יום יומית במהירות נמוכה.
  • רכבים נפוצים – הרכבים הנפוצים ביותר בהם נמצא את הגיר הרובוטי מגיעים הן מחברות הפאר בעולם הרכב המודרני והן בדגמי רכבים נפוצים יותר שנמצאים על הכבישים שלנו בכמויות לא קטנות. דוגמה טובות לכך היא חברת רנו, שמכניסה אט אט לכלל דגמי הרכבים שלה את תיבת ההילוכים הרובוטית. גם חברת פורד לא נשארה מאחור, וכיום בחיפוש של רכבים עם גיר רובוטי פורד פוקוס היא אופציה נפוצה במיוחד.
 

את השירות המלא והמקצועי ביותר באשר לתיבות הילוכים אוטומטיות תקבלו עם גירים 2000

 
 
גיר רובוטי
 
 
 
כשאתם מחפשים שירות שנוגע לגירים לרכב ככלל, ולגיר רובוטי בדגמי פורד, רנו או דגמים אחרים – אתם צריכים שירות המתמחה בתיבות הילוכים אוטומטיות ורובוטיות בפרט ובתיבות הילוכים כלל, למעשה. השירות שאתם מחפשים הוא ללא ספק השירות של גירים 2000 – אנחנו נעניק לכם את המענה המקצועי והמקיף ביותר באשר לתיבת ההילוכים של הרכב שלכם.