נהיגה נכונה בפקקים ורמזורים, החלפת מצמד לפי הנחיות היצרן וכמובן בדיקות שמן תקופתיות הן פעולות שיכולות לסייע לשמור על גיר רובוטי ועל חווית נסיעה נעימה. רוצים לדעת מאיפה להתחיל ואל מי פונים במקרה של תקלה? הנה כל התשובות

גיר רובוטי הוא השם המקצועי של תיבת הילוכים ידנית, עם מצמד אוטומטי ומערכת שמחליפה את ההילוכים בפועל. זה למעשה סוג של שילוב בין תיבת הילוכים ידנית ואוטומטית, כאשר המטרה היא לשפר את הביצועים של הרכב ולחסוך בהוצאות הדלק. כמו כן, המשמעות היא שהנהג לא צריך להחליף הילוכים – אבל זו כן מערכת ידנית בבסיס שלה ולכן היא דורשת מעורבות כדי לשמור על נסיעה נעימה.

הדבר החשוב ביותר עם גיר רובוטי הוא להרפות מעט מדוושת התאוצה ברגע שמתבצעת החלפת הילוך. זה דומה כמובן לאופן שבו נוהגים על תיבת הילוכים ידנית, רק בלי הצורך ללחוץ על דוושת הקלאץ' ולבצע את הפעולה פיזית. חוץ מזה, חשוב לדעת שברוב תיבות ההילוכים של הגיר הרובוטי ניתן ממילא להחליף את ההילוכים באופן ידני בעזרת תיבת ההילוכים או פקדים משני צידי ההגה.

טיפים לנהיגה נכונה עם גיר רובוטי

כפי שאפשר להבין, הדרך לשמור על גיר רובוטי מתחילה באופן שבו נוהגים על הרכב וממשיכה עם האופן שבו מתחזקים את תיבת ההילוכים. הנה למשל כמה טיפים שיכולים לסייע לעשות את זה בצורה טובה ויסודית יותר:א. נהיגה נכונה בפקקים ורמזורים – הקושי העיקרי אצל גברים או נשים שלא רגילים אל תיבת הילוכים רובוטית מתרחש בעת עמידה בפקקים או רמזורים. בגלל שסיטואציה כזו דורשת בפועל את ההתאמה של הסרת הלחץ מדוושת התאוצה בזמן שהרובוט מחליף את ההילוך, יכול להיות שיהיה צורך בתרגול. עם זאת, התרגול עצמו פשוט מכפי שנהוג לחשוב כי מתרגלים אליו יחסית מהר.

ב. החלפת מצמד לפי הנחיות היצרן – הנחיות היצרן של כל רכב עם תיבת הילוכים רובוטית הן אלו שמספקות את המידע הכי אמין לגבי התחזוקה. אם רוצים לשמור על גיר רובוטי למשך זמן רב ככל האפשר, צריך להיצמד אל הנחיות היצרן ולהחזיק אותן בהישג יד. בין היתר, בהנחיות היצרן אמור להיות מידע לגבי התדירות המומלצת עבור החלפת המצמד. בגלל שתיבת ההילוכים הרובוטית פועלת מאחורי הקלעים כמו תיבת הילוכים ידנית, החלפת המצמד היא תנאי לתקינות הרכב.

ג. בדיקות שמן תקופתיות – כל סוג של תיבת הילוכים דורשת בדיקת שמן תקופתית. אף תיבת הילוכים לא יכולה לעבוד בלי שמן גיר נקי, מתאים ואיכותי שתומך בתיבה ומונע בלאי ושחיקה. עם זאת, ברכבים חדשים אפשר להסתפק בהתראה של הרכב עצמו – בעוד ברכבים בני 3 ומעלה כבר יהיה צורך לבצע בדיקות תקופתיות בתדירות גבוהה יותר.


יש לך שאלה? בשביל זה אנחנו כאן


המומחים של מוסך 2000 - מכונאות כללית ותיקוני גירים ישמחו לעמוד לרשותך עם תשובות לשאלות הנפוצות לגבי גיר רובוטי. אנו מבינים שחשוב לך לשמור על תיבת ההילוכים ולמנוע נזקים והוצאות שאינן מחויבות המציאות, לכן אנו עומדים לרשותך בכל מקרה של דילמה או התלבטות. במידת הצורך, נוכל להפנות את תשומת הלב שלך לבעיות בתיבת ההילוכים כדי לחסוך עבורך זמן וכסף.


התייעצות איתנו היא כרגע הפעולה היחידה שמפרידה בינך לבין תיבת הילוכים רובוטית שמתפקדת בצורה טובה יותר. כעת, כל שעליך לעשות הוא להשאיר פרטים באתר הרשמי של מוסך 2000 - מכונאות כללית ותיקוני גירים ולהצטרף אל רשימה ארוכה של לקוחות מרוצים.